O Renatě · Jóga · Masáže · Kontakt

Tradiční thajské masáže jsou pro Thajce téměř posvátné. Často bývají nazývány "nejkrásnějším uměním doteku rukami a srdcem" nebo také "jógou pro lenochy". Do Thajska přinesl toto učení Buddhův osobní lékař Shivago Komarpaj, proto se mu dodnes věnuje meditace s mantrou před zahájením masáže pro silnější harmonizující účinek.

Thajská jógová masáž je metodikou práce s tělem spojující prvky akupresury a jógy, má původ v Indii a stala se pevnou součástí chrámové kultury s šířením buddhismu do jihovýchodní Asie. Díky protahování a tlakové stimulaci akupresurních bodů, využití meridiánů a reflexních zón, dosahuje uvolnění napětí a důkladného rozcvičení celého těla. Přes intenzitu a práci s hlubokými strukturami není tradiční masáž vyčerpávající pro maséra ani pro masírovaného. Vidíte-li dobrého maséra při práci, můžete mít pocit, že tradiční masáž je vlastně meditací. Naprosté soustředění, tušená, nikoliv viditelná síla, dokonalé sladění pohybů jako při tanci - to je Nuad Borán (thajsky „starobylá masáž“).

Představa energetických drah, probíhajících celým tělem, je základem thajského lékařského učení. Indický původ a vliv je zřetelný, neboť celá teorie stojí na filosofii jógy. V ní je životní energie (označovaná Prána) přijímána společně s vdechovaným vzduchem a snědeným jídlem. Pomocí sítě energetických linií je lidská bytost napájena životní silou. Energetické linie jsou neviditelné a nedají se anatomicky prokázat. Vytvářejí „druhou kůži“ či další tělo, obalující „hrubé“ tělo fyzické. Energetické tělo je složeno z množství energetických drah; udává se až 72 000. Z této záplavy vybrala thajská masáž 10 hlavních, na které se zaměřuje.

Tlakové body uložené na drahách lze považovat za jakási „okna“, otevírající se do těla. Jimi se uskutečňuje výměna energií mezi lidským tělem a jeho okolím, nastolující rovnováhu člověka a vesmíru. Poruchy v proudění energie snižují hladinu Prány v těle a vedou k rozvoji onemocnění. Práce na energetických drahách spolu s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády, podporuje volný tok Prány, navrací zdraví a přináší pocit pohody.

Blahodárné účinky masáže:
- odstranění bolestí - především v oblasti zad, šíje, hlavy a končetin
- uvolnění svalstva, protažení zkrácených svalů, zvýšení pohyblivosti kloubů
- obnova energie po pracovní nebo psychické zátěži, rychlá regenerace a zlepšení tělesné kondice
- odstranění energetických blokád, detoxikace a podpora imunity
- společně s jógou se významně podílejí na odstraňování svalových disbalancí a urychlují rehabilitaci

Thajská masáž NENÍ vhodná pro čerstvé poúrazové ani akutní stavy, pacienty s horečkou, infekčními a vážnými chorobami, zánětlivým nebo kožním onemocněním, osteoporózou a křečovými žilami. Opatrnost a určitá omezení sestavy jsou nutná u oběhových onemocnění a v těhotenství.

Lidé, navyklí na čtvrt až půlhodinové klasické masáže, budou možná překvapeni délkou thajské masáže. Kompletní sestava pro regeneraci celého těla trvá přibližně 3 hodiny, minimální délka bývá kolem 90-ti minut. Celotělová sestava se svou vyvážeností vzpírá našemu spěchu. Uvolnění, které přináší, nelze vychutnat během krátké doby. Masírovaný však snadno ztratí pojem o čase a po masáži se cítí jako "znovuzrozený". Thajská masáž se provádí na speciální podložce, masíruje se přes pohodlný a volný oděv (nejlépe z přírodních materiálů), nevhodné jsou džíny a svetry.

„Severní“ styl thajských masáží, který studovala Renata, je považován za mnohem mírnější než jižní a její techniky se odlišují od většiny thajských salónů u nás. Zaměřuje se na pročištění energetických drah, charakteristický je rytmus v souladu s dechem a pomalé plynulé uvolnění. Výhodou českého maséra je lepší komunikace a naprosté porozumění klientovi s ohledy na zpětnou vazbu. Ta je velmi důležitá zejména pro správnou intenzitu protažení, neboť každý má jiné hranice pohyblivosti i citlivosti a jiný zdravotní stav. Thajské masáže se tak stanou příjemným zážitkem a dokonale podpoří Vaše celkové zdraví, a to zejména v kombinaci s jógou a reiki.

Můžete vyzkoušet i jiné druhy masáží:
- manuální lymfodrenáž
- masáž lávovými kameny
- tachyonová masáž
- aroma masáž
- klasická švédská masáž
- sportovní masáž
- rehabilitační masáž
- anti-celulitidní masáž
- relaxační masáž
- reflexní masáž chodidel

Pokud byste se rádi naučili umění profesionální masérky, Renata se s Vámi ráda podělí o své zkušenosti a připraví Vám lekce na míru podle Vašeho aktuálního zdravotního stavu a potíží. Můžete se objednat na masážní kurzy pro začátečníky i pokročilé, páry i rodiny online.

Stačí si rezervovat termín na mailu renata@talentgalaxy.com nebo na tel. +420 777 350 583.