O Renatě · Jóga · Masáže · Kontakt

Hluboká láska a radost z pohybu provází Renatu cestou jógy a přírodní medicíny již od dětství. Když se projevilo její pohybové nadání, začala ho rozvíjet v oblasti tance, později však objevila zázračné účinky jógových ásan, našla v nich hlubší smysl a od té doby jí činí nesmírnou radost sdílet svá poznání s ostatními a pomáhat jim tak k lepšímu životu.

Za posledních 11 let získala mnoho cenných zkušeností z našich i světových relaxačních center, seminářů lámů, budhistických chrámů a z kurzů jogínských mistrů. Nejvíce ji ovlivnil a inspiroval intenzivní trénink pro lektory jógy se Sri Dharma Mittrou, autorem knihy 608 Yoga Poses, který strávil většinu svého života šířením prastarých znalostí, jak dosáhnout zářivého zdraví i duchovního rozvoje, a ve svých více než osmdesáti letech je živým důkazem toho, že jóga má nesmírnou moc "zastavit čas" jako všem dostupný elixír mládí.

Léčivá síla přírody v kombinaci s jógovými sestavami na míru podle aktuálního zdravotního stavu, oprava energetických bloků tachyonovou masáží a změna stravy se osvědčily jako nejúčinnější řešení chronických potíží. Proto se Renata mnoho let věnovala vedení specializovaných lekcí pro děti i dospělé na prevenci a nápravu svalových dysbalancí v Golf Clubu Praha, firemních lekcí v parcích i kancelářích proti bolestem zad pro zaměstnance firem Oriflame, IKEA a Vienna House Andels Prague, Hotel Courtyard by Marriott Prague Airport, mBlue, Slevomat, na dnech zdraví v rádiu Svobodná Evropa i na mezinárodním veletrhu sportu v Mnichově. Díky pravidelným lekcím v Domě jógy, v Synergy Clubu a Jeremi sportu se její klienti cítili plni energie a často pak mohli po domluvě s lékařem dokonce vyřadit léky. Jejich příčiny bolestí a psychických potíží po čase zmizely. Renata se specializuje zejména na individuální jógovou terapii, má mezinárodní certifikáty - Instruktor jógy RYT 200 Yoga Alliance - hathajóga, aerojóga.

Příroda a rostliny ji fascinovaly od dětství, proto vystudovala SVŠ ve Valticích, poté zahradní architekturu a design se zaměřením na zahrady ve svahu. Založila květinové záhony v Golf Clubu Praha a mnoho let o ně osobně pečuje a udržuje je. Poskytuje také odborné poradenství a návrhy zahrad na míru s cílem vytvořit harmonické místo domova pro obnovení energie a také rozšiřovat možnosti uplatnění léčivých bylin a koření.

Do tajemství akupresury a thajských masáží Renatu zasvětila Jangira Traditional Thai Massage school v severothajském městě Chang Maii, kde získala potřebnou praxi a také certifikát. Později absolvovala kurz Reiki v Body & Mind Healing School a kurzy zdravého vaření u May Kaidee. Po návratu studovala na Masérské škole Mgr. Romana Šimáčka v Brně - Kohoutovicích, kde získala osvědčení o rekvalifikaci pro práci profesionálního maséra se zaměřením na sportovní a rekondiční masáže. Následně absolvovala kurz Manuální lymfodrenáže na Dexter Academy v Praze, kde obdržela certifikát s mezinárodní akreditací. Na Akademii léčivé výživy v Praze vystudovala prevenci výživou. Zpracovala mnoho zdravých a chutných receptů pro dietology ve Fakultní nemocnici Brno Bohunice.

Působila mj. ve Spa & Beauty Clinic Holmes Place (OC Nový Smíchov), v Normans Fitness, v TAWANu, v Intercontinentalu a v Jeremi sportu. Nyní ji najdete v Synergy Clubu Andel v Praze a v Aqualandu Moravia na jižní Moravě. Za svými klienty je ochotna dojet kamkoliv a pomoci poradenstvím online nebo po telefonu kdykoliv.

Mezi její spokojené klienty patří: Jan Štěrba - olympijský vítěz,Helena Vondráčková - zpěvačka, Jitka Asterová - herečka, Lukáš Pavlásek - komik, Miroslav Šimůnek - herec a mnoho dalších. Můžete ji znát z televizních dokumentů o józe proti bolestem zad, z reportáží v golfovém magazínu nebo z fotografií a videa na DVD u knihy Komplexní fyzioterapeutický pohled pro pacienty s roztroušenou sklerózou (Mgr.Anna Steinerová, MUDr. Martina Kovári, Grifart Brno 2012).

University of Integrated Science v Santa Rose v Californii označila Renatu po mnohaleté úspěšné praxi za profesionála v oboru tachyonové terapie a stala se poradcem nejen pro terapeuty a lékaře.

Renata cítí hlubokou vděčnost vůči všem svým učitelům, kteří jí pomohli svými zkušenostmi k poznání různých stylů jógy i masáží, prohloubili její znalosti reiki, anatomie, ortopedie, dermatologie, kineziologie, výživy i zahradní architektury a nadále ji inspirují. Velmi si váží možnosti učit se od lektorů mnoha odlišných přístupů i filozofií z různých koutů světa, neboť jejich rady hrají velkou roli v její praxi a nyní cítí poslání předávat své zkušenosti dál ve svých kurzech a seminářích.

• Yoga Sanctuary / Sherry Goldstein, Sri Dharma Mittra - Soft Yoga, Hatha Yoga, Las Vegas, USA
• Bikram Yoga Las Vegas / Zeek Vincent, Vladimir Tourkov, Liz Steers - Moksha & Bikram Yoga, LV, USA
• Wild Rose Yoga / Kimberly Grace, Emily Baxter, Poncho Cotier - Flow & Fly, Acro Yoga, Chiang Mai, Thajsko
• The Yoga Studio / Mel Campbell - Ashtanga Vinyasa, Chiang Mai, Thajsko
• Thanya Yoga - Ashtanga Vinyasa dle Institutu přírodní medicíny v Nepálu, Chiang Mai, Thajsko
• Jangira Traditional Thai Massage school / Jangira a Aphian Chankaewmun - Chiang Mai, Thajsko
• Body & Mind Healing School / Rod Savvides - Chiang Mai, Thajsko
• Kamila Lišková - diplomovaná masérka a fyzioterapeutka, Brno
• MUDr. Miluše Jurášková - vedoucí lékařka a zástupce primáře na rehabilitačním oddělení FN Bohunice, Brno
• MUDr. Kateřina Moráňová - primářka kliniky neurologie, rehabilitace, algesiologie, Brno
• MUDr. Monika Trubáková - lékařka rehabilitačního odd. FN Bohunice, Brno
• Hana Váchová - specialista na manuální lymfodrenáže, Klinika rehabilitace FN 2. LF UK, Praha - Motol
• Roger Green - ředitel výcviku profesionálních výživových poradců - New York
• MUDr. Michaela Šimková - Tradiční čínská dietetika v souvislostech - Akademie léčivé výživy, Praha
• Bc. Monika Divišová - Poradkyně pro výživu, wellness koučka, Wellnessia, Praha
• Ing. Michaela Sedláčková - vaření pro celiaky a osoby s cukrovkou, ALV, Praha
• Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.- vedoucí katedry fyziologie a vývojové biologie PřF UK, Praha
• MUDr. Jan Vojáček - Vedoucí lékař funkční medicíny, Klinika Endala, Praha
• Mgr. Jan Tomeček - Veganský lektor vaření, Akademie léčivé výživy, Praha
• Eva Lenová - léčivé vlastnosti jídla, makrobiotika, Akademie léčivé výživy, Praha
• Dr. Barbara Miller - lékařka funkční medicíny, Berlín
• Ing. Renata Zahrádková - lektorka zahradní architektury, garden designer, ACZ Praha